wtorek, 13 sierpnia 2019

Właściwości mydeł naturalnych



Jak każdy kosmetyk, również naturalne mydła kosmetyczne mogą sprawdzać się w pielęgnacji różnego typu skóry. Dlatego warto wiedzieć, po jakie mydła należy sięgać, aby osiągnąć nie tylko efekt oczyszczenia skóry, ale dodatkowo poprawić jej kondycję i nadać jej młodzieńczego blasku.

Skóra przesuszona wymaga zapewnienia odpowiedniego nawilżenia już w trakcie codziennej kąpieli. Aby osiągnąć efekt idealnie nawilżonej skóry należy sięgnąć po mydło wypełnione olejami, kozim olejem kokosowym, miodem, masłami roślinnymi To właśnie dzięki nim mydło zapewnia maksymalny poziom nawilżenia, pozostawiając na skórze delikatny film ochronny.

Skóra tłusta, ze skłonnością do występowania zmian trądzikowych wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Należy sięgać po produkty bogate w witaminy, a przy tym regulujące wydzielanie sebum. W tym celu można sięgnąć po mydło z nagietkiem cyprysem, rozmarynem, olejkiem lawendowym, olejkiem szałwiowym, węglem aktywnym. Tego typu składniki wykazują działanie łagodzące, a zawarte w nich żelazo, witaminy C, E oraz witaminy z grupy B stanowią doskonałą broń w walce z niedoskonałościami skóry.

Skóra dojrzała wymaga zapewnienia pielęgnacji na najwyższym poziomie. W tym celu należy sięgać po kosmetyki, których składniki przenikają do najgłębszych warstw skóry. Jednak aby osiągnąć takie efekty nie trzeba sięgać po drogie kremy i zabiegi kosmetyczne. Odpowiednie dobrane mydło pozwala zapewnić skuteczną pielęgnację ujędrniającą.
W tym celu sprawdzą się mydła borowinowe. z różową glinką, olejem kokosowym, olejem z wiesiołka. Ich dodatek pozwala odbudować warstwę wodno-lipidową skóry, a zawarte w borowinie fitohormony pobudzają procesy energetyczne oraz metabolizm stymulując w ten sposób syntezę kolagenu.

Jak powstaje mydło naturalne?


Mydła naturalne powstają w wyniku reakcji saponifikacji, zwanej również zmydlaniem kwasów tłuszczowych. Do ich wyprodukowania konieczne jest połączenie tłuszczu (może to być zarówno tłuszcz zwierzęcy, jak i roślinny) z mieszaniną wodorotlenku sodu lub potasu z wodą. Tego typu zabieg skutkuje zerwaniem połączeń wiązań estrowych, prowadzącym do powstania gliceryny oraz mydła. W mydłach produkowanych seryjnie gliceryna, posiadająca wysokie substancje nawilżające jest usuwana, aby następnie wykorzystywana do produkcji kremów.
Tego typu zabieg sprawia, że mydło, choć doskonale myje może powodować przesuszenia skóry, co następnie może prowadzić do powstawania podrażnień. Właśnie dlatego tak ważne jest aby podczas wybierania odpowiedniego mydła kierować się przede wszystkim jego składem.
Dostępne w drogeriach i supermarketach pachnące, kolorowe kostki choć zgodnie z obietnicami producentów mają nawilżać naszą skórę, to w rzeczywistości powodują efekt całkowicie odwrotny.


Zalety mydeł naturalnych: 

  • bardzo  wydajne – mydła w kostce, szczególnie te naturalne, starczają na zdecydowanie dłużej niż popularne żele pod prysznic,
  • praktyczne w zastosowaniu – mydła w kostce są zdecydowanie bardziej kompaktowe, z powodzeniem zmieszczą się również w niewielkiej łazience oraz maleńkiej kosmetyczce a ich waga zazwyczaj nie przekracza 100 g.,
  • bezpieczne dla środowiska – mydła naturalne, zarówno podczas procesu produkcji, jak i codziennego użytkowania nie przyczyniają się do powstawania zanieczyszczeń szkodliwych dla środowiska,
  • zdrowe dla skóry – zastosowanie w procesie produkcji wyłącznie naturalnych składników nie powoduje podrażnień skóry, ani nie przyczynia się do powstawania reakcji alergicznych,
  • skuteczne w pielęgnacji – dzięki zastosowaniu skoncentrowanych składników i wyciągów ziołowych są znacznie skuteczniejsze niż dostępne w drogeriach mydła syntetyczne, pozwalają doskonale oczyścić skórę, a dodatkowo zapewniają jej wyjątkowe nawilżenie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz